Betlémské děti dnes...

Betlémské děti dnes...
 
Už tradičně krátce po Slavnosti Narození Páně slavíme také Svátek sv. Mláďátek betlémských, mučedníků. Dobro koná - přichází záchrana, a zlo se cítí ohroženo a tak trpí a umírají nevinní.. Dnešní liturgie nám ukazuje, že Bůh na nikoho trpícího nezapomíná a zvláště nevinně trpící On sám restituuje. A dokáže i z utrpení a nespravedlnosti vytěžit dobro a požehnání.
Je však zbytečné dojímat se nad utrpením těch chlapečků a jejich rodin, a pohoršovat se nad krutostí Heroda, když nic neuděláme pro betlémská neviňátka dnešní doby - nenarozené děti zbavované života. Nejsem zastáncem plošného zákazu potratů, i když zákaz usmrtit druhého člověka zde pořád ještě máme.. (A zde jde o bytosti naprosto bezbranné). Je zde však široké pole působnosti ještě nevyužité: větší a pravdivá informovanost mládeže a hlavně pak mladých maminek o následcích interupce pro život ženy. Možný zákaz nutit a pobízet ženy k interupci ve zdravotnických zařízeních. Odstranění byrokracie z oblasti adopce včetně překážek adopce z náboženských důvodů věřícím rodičům. Zastávat se toho, aby naše děti nebyly jen technicky seznamovány s fungováním sexuality, ale byly zároveň uváděny do krásy i zodpovědnosti spojené s partnerskými vztahy. 
V každém kostele by mohly být letáčky Nechtěně těhotná od Hnutí pro život. Právě v kostele často mladé maminky, i nevěřící, hledají pomoc v této pro ně těžké situaci. 
V roce 2012 bylo zaznamenáno 37,7 tis. potratů, což bylo nejméně od roku 1958. I tak je to obrovské číslo, které odpovídá středně velkému městu (Česká Lípa, Třebíč, Třinec) betlémských neviňátek dneška.
Modlíme se ukončení epidemie covidu, za návrat k normálnímu životu. Vkládejme do těchto proseb také prosby za odpuštění těchto závažných hříchů dneška, a za jejich účinnou nápravu. Tyto hříchy jistě brání tomu, aby nám Pán účinněji pomáhal. A ptejme se Ho: Kde mne, Pane, v tomto díle záchrany nevinných chceš použít?...Betlémské děti dnes...

    Už tradičně krátce po Slavnosti Narození Páně slavíme také Svátek sv. Mláďátek betlémských, mučedníků. Dobro koná - přichází záchrana, a zlo se cítí ohroženo a tak trpí a umírají nevinní.. Dnešní liturgie nám ukazuje, že Bůh na nikoho trpícího nezapomíná a zvláště nevinně trpící On sám restituuje. A dokáže i z utrpení a nespravedlnosti vytěžit dobro a požehnání.
    Je však zbytečné dojímat se nad utrpením těch chlapečků a jejich rodin, a pohoršovat se nad krutostí Heroda, když nic neuděláme pro betlémská neviňátka dnešní doby - nenarozené děti zbavované života. Nejsem zastáncem plošného zákazu potratů, i když zákaz usmrtit druhého člověka zde pořád ještě máme.. (A zde jde o bytosti naprosto bezbranné). Je zde však široké pole působnosti ještě nevyužité: 

  • Větší a pravdivá informovanost mládeže a hlavně pak mladých maminek o následcích interupce pro život ženy. 
  • Možný zákaz nutit a pobízet ženy k interupci ve zdravotnických zařízeních. 
  • Odstranění byrokracie z oblasti adopce včetně překážek adopce z náboženských důvodů věřícím rodičům. 
  • Zastávání se toho, aby naše děti nebyly jen technicky seznamovány s fungováním sexuality, ale byly zároveň uváděny do krásy i zodpovědnosti spojené s partnerskými vztahy.
  • Finanční podpora organizací, které na těchto projektech pracují.
  • Modlitební podpora těchto aktivit

    V každém kostele by mohly být letáčky Nechtěně těhotná od Hnutí pro život. Právě v kostele často mladé maminky, i nevěřící, hledají pomoc v této pro ně těžké situaci. A zde by to věřící měli po ruce pro ty, kdo jsou v jejich blízkosti a potřebují poradit či dát kontakt.
    V roce 2012 bylo zaznamenáno 37,7 tis. potratů, což bylo nejméně od roku 1958. I tak je to obrovské číslo, které odpovídá středně velkému městu (Česká Lípa, Třebíč, Třinec) betlémských neviňátek dneška.
    Modlíme se ukončení epidemie covidu, za návrat k normálnímu životu. Vkládejme do těchto proseb také prosby za odpuštění těchto závažných hříchů dneška, a za jejich účinnou nápravu. Tyto hříchy jistě brání tomu, aby nám Pán účinněji pomáhal. A ptejme se Ho: Kde mne, Pane, v tomto díle záchrany nevinných chceš použít?...

Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic. 

Edmund Burke, britský filosof

Učiňme Nazaret svým domovem - 25.12.2020 - 2.2.2021

Ukolébavka nenarozeného dítěte (slovensky)

BANNER NA VÁŠ WEB

Chcete-li si vložit na své stránky banner tohoto webu, stačí stáhnout si  tento obrázek , uložit na své stránky, a přiložit k němu odkaz: www.duchovniboj.cz

                      db.jpg (8,4 kB)